Çağrı Merkezi
0(212) 333 8910
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Çok Sevgili Netkent Ailesi,

Cumhuriyet Bayramımızı kutladığımız bugün, yaşadığımız ve ömür boyu ödev olarak hissettiğimiz bir vasiyeti sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kurucularımız, yolun başındayken bizden desteğini ve değerli fikirlerini esirgemeyen, aziz büyüğümüz KKTC Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ı ziyarete gidip, Üniversite projemizi anlatmış ve onayını talep etmişlerdi. Rahmetli Denktaş ise cevaben ; “Çok iyi olur, size güveniyorum. Bu devletin yaşatılması için bu üniversite çok önemli. Size pek çok zorluklar çıkartılacaktır. Bana söz verin. Şevkini asla kırmayacaksınız” demişti.

İşte Doğan Ülkümüz Netkent’in özünde bu öngörü, yaşanmışlıklar ve kararlılık var… Elbette engeller olacak ve elbette bizler bu engellerle mücadele edip yolumuza devam edeceğiz.

Bugün, “Dijital” olarak adlandırılan bir çağda yaşıyoruz. Yaşam, alışkanlıklar, meslekler dahil birçok şey değişiyor, dönüşüyor. Tüm bunlar yaşanırken tabii ki eğitim sektörü de değişmeye devam ediyor ve edecek.

Eğitim sektöründeki dijital değişimin öncüsü olarak bizlere emanet edilen ve sürekli gelişimi hedefleyen Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak yeni nesil bir eğitim modeli sunan Netkent’in parçası olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu gururu yaşamamıza vesile olan aziz Atatürk’ümüzün izinde 96. Yılına erişen Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalacağına olan sonsuz inancımızla, Cumhuriyet bayramımızı en kalbi hislerimle kutluyorum.

Nice Mutlu Bayramlara…

Yaşasın Cumhuriyet …

Prof. Dr. Tayfun Turgay
Rektör