Netkent MBA ile Kariyerinde Fark Yarat


 

Online Eğitim ile Sınavsız İkinci Üniversite Netkent

 

%100 Online Eğitim ile Sınavsız İkinci Üniversite Netkent’te İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) programına katılarak hayalinizdeki MBA fırsatını yakalayabilirsiniz. E-MBA programıyla hedefimiz, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu profesyonel iş gücünü sağlamaktır. MBA programını tamamlayan mezunlarımız, niteliklerine göre yüksek derece yönetim pozisyonlarında iş bulabilirler.

 

%100 Online Eğitim ile Sınavsız İkinci Üniversite Netkent’te İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) programına katılarak yetkin akademik kadro tarafından verilen eğitimle bilgilerinizi yenileyebilir ve yöneticilik becerilerinizi geliştirerek kariyeriniz için size fayda sağlayacak olan yöneticilik vasfına sahip olabilirsiniz.

İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) programına katılmanız için Üniversitede İşletme bölümü okuma şartı aranmaz. 4 yıllık lisans mezunu kişiler e-MBA programına başvuruda bulunabilir.

Sınavsız İkinci Üniversite Netkent, zengin, gelişmiş ve interaktif eğitimle ders işleme metoduyla zaman ve mekândan bağımsız bir eğitim fırsatı sunar. Öğrenci odaklı bir eğitimle kendi öğrenme metodunuzu kendiniz belirleyebilir, kendi hızınızda öğrenebilirsiniz. Bu sayede zamanınızı dikkatli ve verimli bir şekilde yönetebilir ve çalışmalarınıza motive olmanızı sağlayıcı öz disiplin becerisi kazanabilirsiniz.

Online interaktif eğitimle, öğretim görevlileriyle etkileşimli ve dinamik bir öğrenme sürecini yaşayabilirsiniz. Güçlü bir iş çevresi edinebilir ve network’ünüzü genişletebilirsiniz. Bağlantılarınızla iş dünyasına dair genel bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

%100 Online Eğitim ile Sınavsız İkinci Üniversite Netkent, öğrencilerine online, inovatif eğitim modeli ile yaşam boyu öğrenmeyi destekler. İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) programına katılan öğrencilerimizin online eğitimle finansal kısıtlama engellerinizi ortadan kalkar ve çalışırken eğitim alabilme imkânı elde ederler.İşletme Yüksek Lisans (e-MBA)
Nedir?

Günümüzde adını sıklıkla duymaya başladığımız popüler kelimelerden biri olan MBA, İngilizce kökenli bir kelime olarak dilimize geçmiştir. MBA kelimesinin açılımı Master Business Administration, Türkçe olarak karşılığı ise İşletme Yüksek Lisansı’dır. Lisansüstü bir yeterlilik derecesi almak anlamına gelir. İşletme bölümüne ilişkin lisansüstü yeterlilik derecesi olarak da ifade edilebilir.

 

e-MBA Yapmak Nedir?

İşletme Yüksek Lisans (e-MBA), günümüzde en prestijli ve çok tercih edilen yüksek lisans programlarının başında gelir. e-MBA programlarına katılan kişilere; pazarlama, ekonomi, finans, girişimcilik, liderlik becerileri, yönetim becerileri, operasyon yönetimi, yöneticilik gibi alanlarda uzmanlaşabilecekleri ve yeteneklerini geliştirmeye yönelik akademik eğitimler verilir. Bu eğitimleri tamamlayan mezunlarımız, ileri düzeyde yönetim becerileri kazanarak rekabetçi iş dünyasının yönetim sorumluluğunu üstlenebilecekleri ve iş dünyasında hedefledikleri başarıyı elde edebilirler.

 

İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) Yapmanızın Kariyerinize Faydaları

e-MBA kelimesini üniversite eğitimini tamamlayan ya da iş dünyasındaki birçok kişi kullanır. Üniversite mezunu birçok kişi acaba yüksek lisans mı yapmalıyım, e-MBA mi yapmalıyım? sorusunu sorarken, e-MBA iş dünyasında olup bir yandan çalışırken bira yandan da eğitimine devam etmek isteyen kişiler içinse büyük bir fırsattır.

e-MBA programının tercih edilmesinin başlıca sebebi, MBA programına katılarak mezun kişilerin yıllık maaşları diğer bölümlerle kıyas edildiğinde daha yüksek olmasıdır. Bir MBA mezununun alacağı ortalama maaş miktarı, diğer yüksek lisans diplomasına sahip çalışanlarıyla kıyas edildiğinde çok daha yüksek olacaktır.

Diğer nedeni ise, uluslararası firmaların MBA diplomasını almış kişilere öncelik tanımasıdır. MBA programını tamamlayan kişiler, bir işletmeyi geliştirip güçlendirebilecekleri ve yeni bir işletme kurmaları için tüm yetilere sahip olabilirler. MBA programına katılan kişiler uluslararası iş hayatındaki güncel meselelerle ilgilenebilir, büyük işletme konularında söz sahibi olabilir ve en yeni yönetim tekniklerini uygulama imkânı elde edebilir.

İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) programına katılarak iş dünyasında size değer katacak olan yönetici ve liderlik becerilerinizi geliştirebilir ve yönetim kabiliyeti kazanabilirsiniz.

 

İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) Yapmanın Mühendislere Faydaları

(e-MBA) yapmanın mühendisler için birçok faydası vardır. Başlıca faydası, e-MBA programı ile mevcut becerilerinizi geliştirebilirsiniz. İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) derecesi, bir mühendis olarak uzun yıllar kurumsal bir firmadan çalışıp yeteneklerinizi geliştirdikten sonra üst yönetimin bir sonraki aşamasına geçmenizi sağlar. Bir uzmanın var olduğu pozisyonda bir sonraki aşamaya geçmesini sağlar ve kariyerinizde ilerleyerek üst yönetimde yer alabilirsiniz.

Eğer bir mühendis olarak kendi ürününüzü yapmak ve pazarlama planınız varsa, yöneticilik ve girişimcilik yetenekleriniz bu konuda size değer katar. Mezuniyetiniz sonrasında kârlı bir işletme hikâyenizi yaratabilirsiniz. İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) programı ile rekabetçi pazarda sizin mesleğinizle ilgili yeteneklerinizi geliştirir.

 

İçinde bulunduğumuz dijital çağa ayak uydurabilmemiz için kendimizi sürekli yenilememiz, gelişen teknolojiye ayak uydurmamız gerekir. Sınavsız İkinci Üniversite Netkent ile İşletme Yüksek Lisans (e-MBA) programına katılarak alanında uzman akademik kadro ile iş yerinizde faydalanabileceğiniz önemli beceriler edinebilir ve bazı temel becerilerinizi geliştirebilirsiniz.