Rektörümüzün 2021 - 2022 Akademik Ders Yılı Başlangıcı Mesajı

‘Sevgili Öğrencilerim, Değerli Akademisyenler,

İlk online Türk Üniversitesi olan Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi yeni eğitim-öğretim yılına, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni umutlarla başlıyor.

Netkent; eğitimde, bilimde, kültürde, sanatta ve sosyal hayatta, kısacası yaşamın her alanında marka ve bir dünya üniversitesi olma hedefiyle her geçen yıl büyük mesafeler kat etmiştir. 

Kıymetli öğrencilerim,

Ulusumuzun 21. Yüzyılın vizyon ve hedeflerine ulaşmasında üniversitelerimize büyük görev düşmektedir. Bu stratejik hedeflere ulaşabilmesi; üniversitelerimizin performansı ve yetişmiş insan gücünün geliştirilmesi ile mümkün olacaktır.

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi’nin amacı, gençlerimizi en güncel bilgi ve becerilerle donatılmış, mesleki açıdan yetkin, vizyonel bakış açısına sahip ve inovatif düşünebilen bireyler olarak mezun edebilmektir. Netkent, bu konuda kararlı bir şekilde yoluna devam etmektedir. Yolumuz açık olsun.

Sözlerimi tamamlarken, üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçenleri saygı ile aramızdan ayrılan hocalarımızı da rahmetle anıyorum. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik kadromuza, çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Hepinize başarılar dilerim.’’

 

Prof. Dr. Tayfun TURGAY

REKTÖR