Yarınlar Bizim Eğitim Bursu İkinci Dönem Başvuruları Başladı

Ülkemizin evrensel teknolojik gelişimine öncülük etmek amacıyla 2020-2021 Güz döneminde başlattığımız “Yarınlar Bizim Eğitim Bursu” bahar dönemi başvuruları başladı. Bu dönemde de Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Mühendisliği Lisans Bölümüne tam burslu (%100 burslu) 100 öğrenci alacağız. “YARINLAR BİZİM EĞİTİM BURSU” kapsamında toplam 1.000 öğrencinin Mühendislik Fakültesi 4 yıllık lisans programlarına kabul edileceği bu burs programında, öğrencilere toplam 4 milyon Amerikan Doları değerinde eğitim bursu verilecek.


Programa kabul edilecek öğrencilerin, sektörlerindeki tecrübeleri ile meslek yaşamlarında en üst düzeye ulaşmış kişilerden oluşan bağımsız bir seçici kurul tarafından belirleneceği bu dev eğitim desteğinin hedefi çok açık: Aziz vatanlarımız Türkiye’nin bir yazılım devi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de bir yazılım üssü olmasına destek verirken, bu ideali gerçekleştirecek küresel düzeyde rekabet edebilecek bilgiye sahip, konusunda ve entelektüel anlamda tam donanımlı, bilimsel gelişimi kucaklayan mühendisler yetiştirmek.


Üniversitemizin kuruluş idealini yani Bilimin Işığında Doğan Ülkümüzü sonsuza kadar yaşatacak bu bilim yuvasında, Türkiye’nin, KKTC’nin, Türk Dünyasının ve evrensel bilim hayatının yükselmesine ne kadar katkı sağlayabilirsek kendimizi o kadar mutlu hissedeceğiz.


Başvuru için tıklayınız.