Netkent Üniversitesi

Öğrenim Ücretleri

 

2020-2021 Bahar Yarı Yılı Kayıt Ücretleri
 

2021
Bahar Dönemi

Erken Kayıt Dönemi 01 –31 Ocak 2021 Ücretleri  

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Lisans Programları Yıllık Ücreti

4.000 TL

Özel Burslu**

1.000 TL

Mühendislik Fakültesi Lisans Programları Yıllık Ücreti

7.500 TL

%10 Burslu

6.750 TL

Hukuk Fakültesi Lisans Programları* Yıllık Ücreti

15.000 TL

%10 Burslu

13.500 TL

MBA Yüksek Lisans Program Ücreti 

12.500 TL

Özel Burslu**

6.750 TL

(3 Dönem Toplam Program Bedeli)

Hukuk Yüksek Lisans Program Ücreti 

16.500 TL

Özel Burslu**

8.500 TL

(3 Dönem Toplam Program Bedeli)

Ocak ayı sonuna kadar yapılacak ödemelere özel, kredi kartına vade farksız 3 taksit imkanı sağlanmaktadır. **Özel Burslu Programlarda diğer burslar uygulanmaz.

 

*Hukuk Lisans Program kontenjanı her dönem için 200’er kişidir. Kontenjan tamamlanınca ilgili dönem için kayıt kapanacaktır (başvuru sonrası ödemesini yapan ve başvuru belgelerini eksiksiz tamamlayan adayların kayıt işlemleri geçerli sayılır).

 

 

*Kredi kartına 12 aya kadar taksit imkânı vardır. Bu fırsattan yararlanılması halinde kartınızın ait olduğu bankanın uygulayacağı taksit komisyonu ödemenize yansıtılacaktır (2 veya 3 taksit tercih edilmesi durumunda, 31/01/2021 tarihine kadar komisyon tarafımızdan karşılanacaktır). Bankanıza göre ödemeye yansıtılacak komisyon tutarı ödeme ekranında tarafınızdan incelenebilecektir. Taksit imkânından yararlanabilecek kartlar: YKB World, Bonus, Advantage, Cardfinans, Maximum ve Paraf özellikli kartlardır.

 

İlgili ödeme döneminde ön başvuru yapılması ancak ödemenin yapılmaması halinde, ödenecek tutarlar cari dönemde geçerli tutarlara göre güncellenecektir.

Mevcut öğrencilerin yenileme ücretleri öğrenci sistemlerinin finans bölümünde görülebilir.

 

Eğitim ücretini havale ile ödemek isteyenler Üniversitemizin aşağıda belirtilen hesabına yatırabilirler;

Hesap Adı: NETKENT ÜNİVERSİTESİ.

T.İş Bankası Küçükkaymaklı/KKTC şubesi IBAN: TR15 0006 4000 0016 8010 2531 89  Açıklama bölümüne Öğrenci Ad/Soyad ve kimlik numarasını mutlaka yazınız.

 

 

 

İndirimler

 

Tamamını Ödeyip %10 İndirim Hakkı Kazanın
Netkent Üniversitesine kaydını yaptıranlar Lisans Programlarında 4 yıllık toplam eğitim bedelinin tamamını öderlerse, hem her yıl oluşacak ücret güncellemelerinden etkilenmez, hem de %10 indirimden yararlanırlar.

 

 

Burslar

Mütevelli Heyeti Özel Bursu

2018-2019 Öğretim yılı güz döneminde kayıtlarını yaptıran ve herhangi bir sebeple sildirmeyen öğrenciler, Netkent Üniversitesindeki 4 yıllık öğrenim hayatları boyunca %100 eğitim bursu hakkına sahiptirler.

 

Mütevelli Heyeti Yüksek Başarı Bursu

Not ortalaması 3.90 ve üzerinde olan üniversitemiz 2. ve 3. sınıf öğrencileri takip eden eğitim yılında %100 eğitim bursu kazanırlar.

 

Mütevelli Heyeti Başarı Bursu

Not ortalaması 3.70 ile 3,90 arasında olan 2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz takip eden eğitim yılında %50 eğitim bursu kazanırlar.

 

Teknoloji Adası Kıbrıs Bursu
Mühendislik Fakültesi programlarında KKTC vatandaşlarına özel %15 burs sağlanmaktadır.

Kalkınmada Öncelikli Yöreler Bursu
Resmi İkametgahı Türkiye’de Kalkınmada Öncelikli Yörelerden birinde olanlar, bu bölgede yaşadıkları sürece %15 burs elde ederler.


Öğretmen, Sağlık Çalışanı, Polis, Asker Bursu

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, TC Milli Eğitim Bakanlığı, YÖDAK ve YÖK bünyesindeki çalışanlar ile bu kurumlara bağlı eğitim kurumlarında çalışanlar Netkent Üniversitesi Eğitimlerinde %15 burs elde ederler.

Sağlık çalışanları (doktor, hemşire, hasta bakıcı, eczacı, sağlık teknikeri, laborant ve diğer sağlık personeli) Netkent Üniversitesi Eğitimlerinde %15 burs elde ederler.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde çalışanlar ile 1.derece yakınları

Netkent Üniversitesi Eğitimlerinde %15 burs elde ederler.

TSK ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri mensupları ile 1.derece yakınları Netkent Üniversitesi Eğitimlerinde %15 burs elde ederler.

Engelsiz Eğitim Bursu
Engelli Sağlık Raporu Sahiplerine Netkent Üniversitesi Eğitimleri %15 burslu*Birden fazla burstan yararlanma durumunda bir öğrencinin kullanabileceği burs oranı maksimum %25’dir.


*Tüm Burslar Üniversite Burs Yönetmeliği çerçevesinde geçerlidir.


Ön Başvuru için Tıkla

Kayıt için Tıkla