Çağrı Merkezi
0(212) 333 8910
Mütevelli Heyeti
Vedat Eşkinat
Mütevelli Heyeti Başkanı

Tekirdağ Namık Kemal İlkokulu, Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümü mezunudur. 1987 yılında başladığı iş hayatını dış ticaret ve uluslararası temsilcilik alanlarında faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde kurucu yönetici ortak ve CEO olarak sürdürdü. E-öğrenim alanında yüksek öğretim düzeyinde Türkiye’deki ilk yatırımcı şirketler topluluğunun kurucusudur. Ulusal ve uluslararası çeşitli vakıf, dernek ve sosyal kuruluşta yöneticilik görevleri üstlenmiştir.

Prof. Dr. Tayfun Turgay
Rektör

Prof. Dr. Tayfun Turgay lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi'nden MBA, İstanbul Üniversitesi'nden doktora derecelerini aldı. T.C. Başbakanlık’ta danışmanlık ve Devlet Planlama Teşkilatı’nda Daire Başkanlıklarında bulundu. Türk Hava Kuvvetleri Vakfı'na yönetici danışman olarak atandı ve birçok askeri sanayi projesine katkıda bulundu. 1980'de Doçentlik payesini aldı. Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyeliğinde bulundu. 1990 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi'nde tam zamanlı akademisyen olarak akademik kariyerine başladı. 1997 yılında Profesörlük payesini aldı. 1999-2000 yılları arasında KKTC Başbakanlık Müsteşarı olarak görevlendirildi. 2002 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı olarak atandı. Çeşitli üniversitelerde Öğretim Üyesi, Enstitü Müdürü, Rektör Yardımcısı ve Rektör olarak görevlerde bulundu. Evli ve bir çocuk babasıdır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Ali Eşkinat
Mütevelli Heyeti Başkan Vekili

Tekirdağ Namık Kemal İlkokulu, Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. University of Exeter’den Uluslararası İşletme Yönetimi alanında MBA derecesini aldı. İş hayatını 2000 yılından itibaren Bankacılık ve Eğitim sektörlerinde sürdürdü. 2008-2016 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak bulundu. Halen, ElementGlobe Bilişim Yatırımları Ltd. ve Netkent Bilişim Yatırımları A.Ş. Yönetim ve İcra Kurulları Başkanıdır. Galatasaray Lisesi, Bilkent Üniversitesi, ve Exeter Üniversitesi Mezun Dernekleri yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Galatasaray Spor Kulübü Üyesi ve Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Seyit Ali Bensen

Lise tahsilini Gazimağusa’da tamamladı. Mücahitlik görevinden sonra Londra’da, Middle Temple, Inns of Courts, Hukuk Fakültesinden Barrister-At-Law payesiyle mezun oldu. 1974 yılında Kıbrıs’a döndü ve Kıbrıs Barış Harekâtına katıldı. 1981 yılında Yüksek Adliye Kurulu tarafından Kaza Mahkemesi Yargıçlığına ardından Kıdemli Yargıçlığına ve Kaza Mahkemesi Başkanlığına atandı. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, Yüksek Savcılar Kurulu Üyeliği ve KKTC Yüksek Mahkeme Yargıçlığı görevlerini sürdürdü. Yargıtay Hukuk Mahkemesi, Yargıtay Ceza Mahkemesi, Yüksek İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi ve Yüksek Askeri Mahkemelerinde Üye olarak görev yaptı. 2010 yılında emekliye ayrıldı.

Tahsin Ertuğruloğlu

Arizona Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Dışişleri ve Savunma Bakanlığı’nda görev yaptı. KKTC Londra Temsilciliği’nde Siyasal İşler Sorumlusu ve Başbakanlık Müsteşarı olarak çalıştı. BRT Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı görevinde bulundu. ABD’nin Minnesota Üniversitesi’nde kamu yönetimi üzerine bir yıllık Humphrey Fellowship eğitim programına katıldı. 1998 yılında Lefkoşa milletvekili olarak seçildi. Çeşitli dönemlerde Lefkoşa Milletvekili, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, KKTC Dışişleri ve Savunma Bakanı, Ulaştırma Bakanı ve Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. Avrupa Konseyi Parlamenter Assamblesi (AKPA) toplantılarına Kıbrıs Türk halkının seçilmiş temsilcisi olarak katıldı.

Dr. Mehmet Hilmi Güler

Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini ODTÜ’den aldı. ODTÜ ve Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültelerinde Malzeme ve İmal Usulleri dersleri verdi. Türk Uçak Sanayii A.Ş., TÜBİTAK, Türk Standartları Enstitüsü, Ereğli Demir Çelik A.Ş., Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu, İGDAŞ ve Etibank’ta üst düzey yönetici olarak ve Başbakanlık Baş danışmanı olarak çalıştı. 2002-2009 arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüttü. Halen, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Superonline İletişim Hizmetleri A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı; ICBC Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir. Güler, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Enerji Politikaları, Global Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans dersleri vermektedir. Türk Japon Yüksek Teknoloji Üniversitesi‘nin kurucular grubunda çalışmalarını devam ettirmektedir.

Dr. Ömer Kocaman

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü' nde tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGIMO) Doktora derecesini aldı. Bu Üniversite'de Türkiye'den doktora derecesi alan ilk Türk öğrenci oldu.Moskova'da Rus-Türk İşadamları Birliği'nde görev yaptı. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nda (TİKA) Kazakistan Temsilcisi, Kenya Temsilcisi ve Kenya ve Tanzanya Ülke Sorumlusu olarak çalıştı. İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nda (OECD) TİKA adına çalışmalar yürüttü. Halen Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı görevini sürdürmektedir. Uluslararası ilişkiler, çok taraflı diplomasi, kalkınma, strateji, Rusya Federasyonu, Orta Asya, Kafkasya ve Afrika iç ve dış siyaseti konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Ethem Sancak
Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. 1981 yılında kurduğu Hedef Ecza Deposunu kısa sürede uluslararası marka haline getirerek 2001 yılında Alliance Boots ile stratejik ortaklık oluşturdu. Medical Park Hastaneler Grubu”nu da kurduktan sonra sağlık sektöründen ayrılarak medya ve savunma sanayi yatırımlarına yöneldi bir Türk markası olan BMC’yi satın aldı. Halen yatırımlarını tarım ve hayvancılık sektörü ile savunma sanayinde sürdürüyor. Sancak, 2001’de “Yılın İşletmecisi”, 2005’te “Yılın Girişimcisi” seçildi, 2007’de TBMM tarafından “Milli Egemenlik Üstün Hizmet ve Onur Ödülü” verildi. İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, TEGV Yönetim Kurulu Üyesi, ERG Yürütme Kurulu Üyesi, Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TUSEDAD) Kurucu Üyesi, TESEV Mütevelliler Kurulu üyesidir.

Prof. Dr. İ. Vural Solok

Fransız Saint-Joseph lisesini bitirdi. Lisans eğitimini İstanbul Tıp fakültesinde tamamladı. 1968 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji kliniğinde uzman oldu ve Türk üroloji ve nefroloji bibliografyası adlı kitabı yayınlandı. Paris Necker hastanesinde üroloji dalında eğitim (Ürogenital plastikler konusunda) aldı. 1977 yılında doçent, 1987 yılında profesör oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. Yurtdışı ve yurt içi tıp dergilerinde yayınlanmış 215 adet yayını bulunmaktadır. Bunların bir bölümü yabancı dergi ve kitaplarda referans olarak gösterilmiştir.Akademik çalışmalarının yanısıra, çeşitli dernek ve sosyal kuruluşlarda üyelik ve başkanlık görevlerini yürütmektedir.

Çavlan Süerdem

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Diplomasi ve Dış İlişkiler Bölümünden ve İtalya’da NATO Savunma Kolejinden mezun oldu. Memuriyete 1971 yılında Türkiye Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığında başladı. Bilahare Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına intisap etti. Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında ve sonrasında Kıbrıs’ta görev aldı. 1984 yılında Müdür-Temsilci (Büyükelçi) kadrosuyla KKTC Dışişleri Bakanlığına geçti.Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi ve Gezici Büyükelçi olarak çeşitli görevlerde bulundu. KKTC Müzakere Heyetlerinde yer aldı. Vefatına kadar KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Denktaş’ın Danışmanlığını yapmıştır. Aralarında Rauf R. Denktaş Vakfı, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ve Kıbrıs Türk Mülkiyeliler Birliğinde bulunduğu çok sayıda sivil toplum örgütünün kurucusu ve aktif üyesidir

Cenk Şemseddin

Ortaöğrenimini Türk Maarif Koleji’nde, lisans eğitimi University of Tulsa’da ve lisans üstü öğrenimini Johnson & Wales University‘de tamamladı. Muhasip, murakıp ve üst düzey yönetici olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde çalıştı. 2005 yılında KKTC’ye döndü ve Güzey & Associates, Certified Public Acountants, Mali Müşavirlik bürosuna ortak olarak katıldı. Şemseddin, Kıbrıs’ın önde gelen şirketlerinde mali işler, insan kaynakları ve satın alma konuları üzerine yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Cavit Tuna
Mütevelli Heyeti Genel Sekreteri
İlk, orta ve lise tahsilini İzmir’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Üniversitede okurken gazeteciliğe başladı. Yeni Asır ve Sabah gazetelerinde çalıştı. Sabah Gazetesi’nin Kıbrıs Temsilciliği’ni yaptı. Aynı gazetenin Yazı İşleri Müdür Yardımcısı oldu. Bu görevini 1997 yılına kadar yürüttü. TV kanallarında genel müdürlük yaptı. Sürekli basın kartı sahibi olup, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.